Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Rzymski staw skrywający pozostałości rzymskie

Rzymski staw skrywający pozostałości rzymskie
Rzymski staw skrywający pozostałości rzymskie

W Barnham, wiosce na południu Anglii odkryto staw pochodzący z czasów rzymskich, otoczony przez pozostałości po wyrobach garncarskich oraz błotniste doły. W jednym z rowów odkryto nawet wykonany z brązu rzymski przyrząd do czyszczenia paznokci. Znaleziska potwierdzają obecność Rzymian w tym regionie.

Znaleziska wykopane parę tygodni temu, datowane są na około 100 rok n.e. Odkrycia dokonano za sprawą prac budowlanych, jakie się toczyły w tym miejscu.

Prawdopodobnie mieszkańcy wioski wykorzystywali staw do pojenia zwierząt hodowlanych (bydło, owce). Archeolodzy prowadzą badania gleby, które mają im pomóc poznać warunki życia ówczesnych mieszkańców.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów