Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Rzymski staw skrywający pozostałości rzymskie

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Rzymski staw skrywający pozostałości rzymskie
Rzymski staw skrywający pozostałości rzymskie

W Barnham, wiosce na południu Anglii odkryto w 2015 roku staw pochodzący z czasów rzymskich, otoczony przez pozostałości po wyrobach garncarskich oraz błotniste doły. W jednym z rowów odkryto nawet wykonany z brązu rzymski przyrząd do czyszczenia paznokci. Znaleziska potwierdzają obecność Rzymian w tym regionie.

Znaleziska wykopane parę tygodni temu, datowane są na około 100 rok n.e. Odkrycia dokonano za sprawą prac budowlanych, jakie się toczyły w tym miejscu.

Prawdopodobnie mieszkańcy wioski wykorzystywali staw do pojenia zwierząt hodowlanych (bydło, owce). Archeolodzy prowadzą badania gleby, które mają im pomóc poznać warunki życia ówczesnych mieszkańców.

Źródła wykorzystane
  • Discovery.com

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów