Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Rzymski staw skrywający pozostałości rzymskie

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Rzymski staw skrywający pozostałości rzymskie
Rzymski staw skrywający pozostałości rzymskie

W Barnham, wiosce na południu Anglii odkryto w 2015 roku staw pochodzący z czasów rzymskich, otoczony przez pozostałości po wyrobach garncarskich oraz błotniste doły. W jednym z rowów odkryto nawet wykonany z brązu rzymski przyrząd do czyszczenia paznokci. Znaleziska potwierdzają obecność Rzymian w tym regionie.

Znaleziska wykopane parę tygodni temu, datowane są na około 100 rok n.e. Odkrycia dokonano za sprawą prac budowlanych, jakie się toczyły w tym miejscu.

Prawdopodobnie mieszkańcy wioski wykorzystywali staw do pojenia zwierząt hodowlanych (bydło, owce). Archeolodzy prowadzą badania gleby, które mają im pomóc poznać warunki życia ówczesnych mieszkańców.

Źródła wykorzystane
  • Discovery.com

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów