Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Rzymskie katakumby okradzione

Rzymskie katakumby okradzione
Rzymskie katakumby okradzione | Zdjęcie: Andy Rusch/Flickr

Z rzymskich katakumb ukradziono sejf. Znajdował się on w biurze dyrektora w Katakumbach Priscilli. Do zdarzenia doszło w godzinach porannych.

Z sejfu skradziono ważne dokumenty należące do religijnych stowarzyszeń, które zarządzają w imieniu Watykanu katakumbami. Złodzieje wkradli się do budowli wybijając szklane drzwi prowadzące do katakumb, a następnie wykradli materiały. Budowla nie posiada żadnych nowoczesnych zabezpieczeń, w związku z czym cały proceder nie był szczególnie trudny do wykonania.

Po przybyciu na miejsce policja zabezpieczyła miejsce zdarzenia i szukała odcisków palców. Nie do końca jasny jest cel rabunku. Policja ustala czy włamanie miało na celu konkretnie wykradzenie dokumentów z sejfu, czy też był to przypadkowy rabunek, skierowany na znalezienie kosztowności.

Katakumby Priscilli sięgają II wieku n.e. Znajdują się one w centralnym Rzymie, na Via Salaria. Katakumby są jednym z najważniejszych wczesnochrześcijańskich budowli, gdzie pochowano kilku męczenników i nie mniej jak siedmiu papieży.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów