Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

W rzymskiej łaźni w Carlisle trwają dalsze wykopaliska

W rzymskiej łaźni w Carlisle trwają dalsze wykopaliska
W rzymskiej łaźni w Carlisle trwają dalsze wykopaliska

W północnej Anglii, w mieście Carlisle, rozpoczynają się dalsze wykopaliska mające na celu odkrycie kolejnych sekretów rzymskiej łaźni.

Ruiny budowli zostały odkryte  w maju tego roku. Na tę chwilę natrafiono na fragmenty broni, ceramiki i monet. Dalsze wykopaliska są możliwe dzięki wsparciu finansowemu lokalnego biznesmena, w wysokości 20 tysięcy funtów oraz dofinansowaniu ratusza.

W ocenie naukowców odkryto budowla liczy sobie 1600 lat.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów