Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Na rzymskiej stacji metra można podziwiać rzymskie artefakty

Na rzymskiej stacji metra można podziwiać rzymskie artefakty
Na rzymskiej stacji metra można podziwiać rzymskie artefakty

Na jednej z nowo powstałych stacji rzymskiego metra podróżni będą mieli szansę podziwiać wydobyte podczas prac budowlanych rzymskie pozostałości: amfory, monety i pestki brzoskwini.

W trakcie wykopalisk pod nową linię metra C natrafiono na olbrzymią ilość znalezisk. Działacze miejscy postanowili, że warto byłoby je pozostawić na miejscu i umożliwić mieszkańcom oraz turystom podziwianie ich w trakcie przemieszczania się po stacji.

Południowo-wschodnia sekcja linii metra C została ukończona już w roku 2015. Jednak prace budowlane wciąż trwają w północnej części, która jest zlokalizowana bliżej centrum miasta. Robotnicy bardzo często musieli przerywać pracę w związku z kolejnymi odkryciami z czasów rzymskich.

W tym tygodniu władze miasta otworzyły pierwszą tymczasową wystawę odkrytych przedmiotów na stacji. Stała wystawa na trzy-poziomowej stacji będzie dostępna w 2018 roku.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów