Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Na rzymskiej stacji metra można podziwiać rzymskie artefakty

Na rzymskiej stacji metra można podziwiać rzymskie artefakty
Na rzymskiej stacji metra można podziwiać rzymskie artefakty

Na jednej z nowo powstałych stacji rzymskiego metra podróżni będą mieli szansę podziwiać wydobyte podczas prac budowlanych rzymskie pozostałości: amfory, monety i pestki brzoskwini.

W trakcie wykopalisk pod nową linię metra C natrafiono na olbrzymią ilość znalezisk. Działacze miejscy postanowili, że warto byłoby je pozostawić na miejscu i umożliwić mieszkańcom oraz turystom podziwianie ich w trakcie przemieszczania się po stacji.

Południowo-wschodnia sekcja linii metra C została ukończona już w roku 2015. Jednak prace budowlane wciąż trwają w północnej części, która jest zlokalizowana bliżej centrum miasta. Robotnicy bardzo często musieli przerywać pracę w związku z kolejnymi odkryciami z czasów rzymskich.

W tym tygodniu władze miasta otworzyły pierwszą tymczasową wystawę odkrytych przedmiotów na stacji. Stała wystawa na trzy-poziomowej stacji będzie dostępna w 2018 roku.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów