Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Słynne szkielety z Modeny należały do mężczyzn

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Słynne szkielety z Modeny należały do mężczyzn
Słynne szkielety z Modeny należały do mężczyzn

Naukowcom udało się dowieść, że słynne szkielety odkryte w Modenie (północne Włochy) należały do pary mężczyzn. Wydobyte z ziemi szczątki ludzkie wyróżniały się tym, że należały do osób trzymających się za rękę.

Kiedy dokonano odkrycia w 2009 roku, naukowcy nie byli w stanie ocenić płci zmarłych, ze względu na źle zachowane szczątki. Jednak dzięki najnowszej technologii – badaniu białka na szkliwie zębów – udało się ujawnić płeć.

Jak się okazuje mężczyźni żyli w IV-VI wieku n.e. i celowo zostali pochowani, trzymając się za rękę. Badacze przypuszczają, że mogli to być bliźniacy, kuzyni lub żołnierze którzy polegli w bitwie.

Słynne szkielety z Modeny należały do mężczyzn

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów