Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Szkoła gladiatorów zostanie odbudowana

Gladiatorzy
Korytarz gladiatorów do odbudowy

Starożytny tunel podziemny (łączący Koloseum z szkołą gladiatorów) oraz baraki gladiatorów prawdopodobnie zostaną odnowione za sprawą dotacji z Kuwejtu. Generacje gladiatorów żyły i trenowały w Ludus Magnus, największej takiej budowli w Rzymie, która zlokalizowana była zaledwie kilkaset metrów od amfiteatru. Pozostałości po budowli nadal są widoczne – ściśnięte pomiędzy dwoma zatłoczonymi ulicami, w cieniu Koloseum, często pokryte śmieciami.

Władze Rzymu przez długi czas starły się odbudować miejsce i otworzyć dla zwiedzających tunel łączący baraki z pomieszczeniami Koloseum. Gladiatorzy przed walką zakładali hełmy, pancerze i zbierali broń, by następnie przejść tunelem i wejść na piaszczystą arenę amfiteatru. Ten moment świetnie ukazuje nam Ridley Scott w swoim filmie „Gladiator”. 

Jak twierdzą władze miasta, trwają rozmowy z rządem Kuwejtu, który gotów jest wesprzeć inicjatywę kwotą 1, 5 mln funtów.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów