Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Szkoła gladiatorów zostanie odbudowana

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Gladiatorzy
Korytarz gladiatorów do odbudowy

Starożytny tunel podziemny (łączący Koloseum z szkołą gladiatorów) oraz baraki gladiatorów prawdopodobnie zostaną odnowione za sprawą dotacji z Kuwejtu (informacja na 2015 rok). Generacje gladiatorów żyły i trenowały w Ludus Magnus, największej takiej budowli w Rzymie, która zlokalizowana była zaledwie kilkaset metrów od amfiteatru. Pozostałości po budowli nadal są widoczne – ściśnięte pomiędzy dwoma zatłoczonymi ulicami, w cieniu Koloseum, często pokryte śmieciami.

Władze Rzymu przez długi czas starły się odbudować miejsce i otworzyć dla zwiedzających tunel łączący baraki z pomieszczeniami Koloseum. Gladiatorzy przed walką zakładali hełmy, pancerze i zbierali broń, by następnie przejść tunelem i wejść na piaszczystą arenę amfiteatru. Ten moment świetnie ukazuje nam Ridley Scott w swoim filmie „Gladiator”.

Jak twierdzą władze miasta, trwają rozmowy z rządem Kuwejtu, który gotów jest wesprzeć inicjatywę kwotą 1, 5 mln funtów.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów