Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Szwajcaria zwraca etruskie artefakty

Szwajcaria zwraca etruskie artefakty
Szwajcaria zwraca etruskie artefakty | Zdjęcie: Ministre public genevois

W ostatnich miesiącach, szwajcarski rząd zwrócił do Włoch 45 skrzyń zawierających unikalne etruskie artefakty, w tym dwa gliniane sarkofagi.

Zgodnie z informacjami ze szwajcarskiej prasy, przedmioty były przechowywane przez 15 lat w Genewie w hali magazynowej Geneva FreePorts, zarządzanej przez firmę zarejestrowaną poza granicami kraju.

Włoscy eksperci uważają, że wazy, freski, rzeźby i reliefy zostały nielegalnie wydobyte ze stanowiska archeologicznego w Umbrii i Lazio, a następnie przewiezione do Geneva FreePorts przez skompromitowanego brytyjskiego handlarza dziełami sztuki.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów