Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Szwajcaria zwraca etruskie artefakty

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Szwajcaria zwraca etruskie artefakty
Szwajcaria zwraca etruskie artefakty | Zdjęcie: Ministre public genevois

W 2016 roku, szwajcarski rząd zwrócił do Włoch 45 skrzyń zawierających unikalne etruskie artefakty, w tym dwa gliniane sarkofagi.

Zgodnie z informacjami ze szwajcarskiej prasy, przedmioty były przechowywane przez 15 lat w Genewie w hali magazynowej Geneva FreePorts, zarządzanej przez firmę zarejestrowaną poza granicami kraju.

Włoscy eksperci uważają, że wazy, freski, rzeźby i reliefy zostały nielegalnie wydobyte ze stanowiska archeologicznego w Umbrii i Latium, a następnie przewiezione do Geneva FreePorts przez skompromitowanego brytyjskiego handlarza dziełami sztuki.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów