Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Tajemniczy rzymski artefakt antycznym dildosem?

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Tajemniczy rzymski artefakt antycznym dildosem?
Tajemniczy rzymski artefakt antycznym dildosem?

Odkryty w 1992 roku, na terenie byłego rzymskiego fortu Vindolanda, w hrabstwie Northumberland (północna Anglia), tajemniczy antyczny artefakt został poddany ponownej analizie naukowców. Najnowsze wnioski archeologów mogą zszokować – ich zdaniem może to być antyczny dildos!

Nie jest to jednak jedyna hipoteza. Obiekt o charakterystycznym wyglądzie, przypominającym męskie przyrodzenie, mógł był także tłuczkiem lub częścią posągu, którą ludzie dotykali na szczęście.

Mimo wciąż niejasnej funkcji przedmiotu, badacze są pewni że na pewno nie było ono używanie do cerowania, jak pierwotnie uważano.

Długość obiektu wynosi 16 cm, jednak z wiekiem ta mogła stracić na wielkości. Artefakt wykonany został z drewna. Archeolodzy twierdzą także, że jest to pierwszy obiekt rzymski, który kiedykolwiek odkryto w kształcie penisa i wykonano go z drewna.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów