Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Trwa operacja wydobycia wraku rzymskiego statku w Sycylii

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Trwa operacja wydobycia wraku rzymskiego statku w Sycylii
Trwa operacja wydobycia wraku rzymskiego statku w Sycylii

Trwa operacja wydobycia wraku rzymskiego statku z IV wieku n.e., u wybrzeży Misiliscemi, w rejonie Trapani, na zachodniej Sycylii. Na akcję przeznaczono 500 tysięcy euro i oczekiwany czas wydobycia artefaktu to 270 dni.

Do odkrycia obiektu doszło w lipcu 2020 roku, kiedy to jeden z nurków zgłosił obecność fragmentów amfor i szczątków drewna u wybrzeży Sycylii. Antyczne pozostałości znaleziono 100 metrów od linii brzegowej i na głębokości około 2 metrów.

Wstępne ustalenia badaczy sugerują, że jednostka mogła być statkiem towarowym. Docelowym miejscem pobytu szczątków ma być jedno z muzeów.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów