Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Turyści natrafili na szkielet rzymskiego dziecka

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Turyści natrafili na szkielet rzymskiego dziecka
Turyści natrafili na szkielet rzymskiego dziecka | Zdjęcie: Repubblica

Turyści, którzy przemierzali jaskinię w górach w regionie Latium w 2016 roku dokonali zaskakującego odkrycia. Natrafili na szkielet dziecka, który sięga czasów rzymskich.

Kości znajdowały się w rzymskim glinianym słoju, który wystawał z ziemi w szerokiej na 35 metrów jaskini Grotta delle Capre („Grota Kóz”). Jaskinia znajduje się na skalnym cyplu Monte Circeo, wznoszącym się na 541 metrów nad Morzem Śródziemnym.

Jak twierdzą naukowcy jaskinia służyła przez setki lat jako schronienie dla kóz. Badacze nie wykluczają, że szczątki dziecka są przykładem pochówku rytualnego w tym regionie. Paleontolodzy pracujący w tym miejscu dekadę temu, odkryli dwa podobne słoje ze szczątkami oraz pozostałości hipopotama.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów