Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Turyści natrafili na szkielet rzymskiego dziecka

Turyści natrafili na szkielet rzymskiego dziecka
Turyści natrafili na szkielet rzymskiego dziecka | Zdjęcie: Repubblica

Turyści, którzy przemierzali jaskinię w górach w regionie Lazio dokonali zaskakującego odkrycia. Natrafili na szkielet dziecka, który sięga czasów rzymskich.

Kości znajdowały się w rzymskim glinianym słoju, który wystawał z ziemi w szerokiej na 35 metrów jaskini Grotta delle Capre („Grota Kóz”). Jaskinia znajduje się na skalnym cyplu Monte Circeo, wznoszącym się na 541 metrów nad Morzem Śródziemnym.

Jak twierdzą naukowcy jaskinia służyła przez setki lat jako schronienie dla kóz. Badacze nie wykluczają, że szczątki dziecka są przykładem pochówku rytualnego w tym regionie. Paleontolodzy pracujący w tym miejscu dekadę temu, odkryli dwa podobne słoje ze szczątkami oraz pozostałości hipopotama.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów