Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Udostępniono do zwiedzania Dom Kochanków w Pompejach

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Dom Kochanków w Pompejach
Dom Kochanków w Pompejach

W Pompejach, po 40 latach, ponownie został otwarty słynny Dom Kochanków. Obiekt w 1980 został poważnie uszkodzony, w wyniku trzęsienia ziemi, które nawiedziło Kampanię.

Budynek został odkryty w latach 30. XX wieku. Zabytek jest niesamowity z tego względu, że zachowało się także piętro konstrukcji. Nazwa budowli pochodzi od fresku ściennego, ukazującego parę kochanków oraz napisu znajdującego się przy wejściu: „Kochankowie są niczym pszczoły – spędzają swoje życie w miodzie”.

Renowacje rozpoczęto 6 lat temu, przy wsparciu funduszy unijnych.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać, potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów