Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Po usunięciu sadzy i brudu Koloseum odżyło

Po usunięciu sadzy i brudu Koloseum odżyło
Po usunięciu sadzy i brudu Koloseum odżyło

Symbol i największy monument Rzymu – Koloseum – przeżywa swoje najlepsze czasy od lat. W wyniku renowacji usunięto z budowli sadzę i brud, które osiadały przez lata. Duży wpływ na tę sytuację miało duże zanieczyszczenie powietrza.

Oczyszczenie ścian Amfiteatru Flawiuszów to jedynie początek zmian. Do tej pory na odnowę konstrukcji wydano 25 milionów euro. Duży wkład finansowy pochodzi od Diego Della Valli, prezesa firmy oferującej wysokiej jakości produkty skórzane – Tod’s.

Nowy wygląd Koloseum oficjalnie przedstawiony został 1 lipca. Podczas ceremonii, włoski minister kultury – Dario Franceschini – ogłosił, że kolejnym krokiem będzie odbudowa areny Koloseum. Projekt ma się zakończyć docelowo pod koniec 2018 roku, a kosztować ma 18 milionów euro.

Tod’s oficjalnie już potwierdził, że zamierza pomóc odbudować arenę, wybudować centrum turystyczne z kafeterią oraz odwtorzyć pomieszczenia pod areną, gdzie też szykowali się do walki gladiatorzy oraz przetrzymywano dzikie zwierzęta.

Poza firmą Tod’s w projekcie swój udział ogłosiły inne firmy, w tym nawet japońska. Takie powszechne zaagażowanie prywatnego kapitału do odbudowy zabytku to efekt prośby skierowanej przez rząd włoski o pomoc przy renowacji pomników historii.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów