Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

W 2020 odkryto rzymską mozaikę w Weyregg am Attersee

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

W 2020 odkryto rzymską mozaikę w Weyregg am Attersee
W 2020 odkryto rzymską mozaikę w Weyregg am Attersee

W 2020 roku odkryto rzymską mozaikę w Weyregg am Attersee (około 60 km na wschód od Salzburga w Austrii). Artefakt zdobił luksusową willę rzymską z II-III wieku n.e. Jak twierdzą specjaliści jest to największa rzymska mozaika odkryta w górnej Austrii.

Willa zdobiona była przez piękne mozaiki podłogowe i malowidła ścienne. Odkryta mozaika o prostych geometrycznych wzorach mogła mieć nawet 110 metrów kwadratowych, a zachowało się jedynie 31 metrów kw. Z budowli rozpościerał się piękny widok na jezioro. Willa składała się poza domostwem z całego kompleksu różnych budowli pomocniczych i podwórza.

Rekonstrukcja rzymskiej willi w Weyregg am Attersee

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów