Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

W 2020 odkryto rzymską mozaikę w Weyregg am Attersee

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

W 2020 odkryto rzymską mozaikę w Weyregg am Attersee
W 2020 odkryto rzymską mozaikę w Weyregg am Attersee

W 2020 roku odkryto rzymską mozaikę w Weyregg am Attersee (około 60 km na wschód od Salzburga w Austrii). Artefakt zdobił luksusową willę rzymską z II-III wieku n.e. Jak twierdzą specjaliści jest to największa rzymska mozaika odkryta w górnej Austrii.

Willa zdobiona była przez piękne mozaiki podłogowe i malowidła ścienne. Odkryta mozaika o prostych geometrycznych wzorach mogła mieć nawet 110 metrów kwadratowych, a zachowało się jedynie 31 metrów kw. Z budowli rozpościerał się piękny widok na jezioro. Willa składała się poza domostwem z całego kompleksu różnych budowli pomocniczych i podwórza.

Rekonstrukcja rzymskiej willi w Weyregg am Attersee

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów