Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

W Bajach pod wodą odkryto nową mozaikę ukazującą rybę

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

W Bajach pod wodą odkryto nową mozaikę ukazującą rybę
W Bajach pod wodą odkryto nową mozaikę ukazującą rybę

Na dnie morze w Bajach dokonano kolejnego odkrycia – pod wodą odkryto mozaikę rzymską ukazującą rybę; zapewne doradę. Jest to część większej kompozycji ukazującej zwierzęta morskie, zdobiącej niegdyś podłogę willi rzymskiej.

Jak informują badacze, mozaika wraz z pozostałą kompozycją będzie udostępniona do zwiedzania dla turystów. Ruiny spoczywają na głębokości zaledwie kilku metrów – do „zwiedzania” wystarczy rurka i maska.

Baje (Baiae) było to modne, rzymskie uzdrowisko ze wspaniałymi willami, m.in. Cezara i Nerona, w pobliżu obecnego Neapolu. Większa część starożytnego miasta znalazła się jednak w wyniku aktywności wulkanicznej pod wodami Zatoki Neapolitańskiej.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów