Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

W Bułgarii odkryto trackie groby z okresu rzymskiego

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Odkrycie w Tracji
Odkrycie w Tracji

W środkowej Bułgarii dokonano odkrycia w 2016 roku. Zespół archeologów odnalazł trzy późno-rzymskie groby pod kopcem Ostrusha. W mogiłach pochowano trackich arystokratów, którzy zintegrowali się z rzymskim społeczeństwem.

Zespół badaczy pod kierownictwem Diany Dimitrovej odnalazł dwa groby zawierające szkielety; i jeden ze skremowanymi zwłokami osoby, którą pochowano z kilkoma przedmiotami, w tym dzbanem wina i rzymskimi monetami z brązu, datowanymi na 335-378 rok n.e. Naukowcy sądzą, że w najbliższym czasie dojdzie do kolejnych odkryć w regionie.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów