Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

W Bułgarii odkryto trackie groby z okresu rzymskiego

Odkrycie w Tracji
Odkrycie w Tracji

W środkowej Bułgarii dokonano odkrycia. Zespół archeologów odnalazł trzy późno-rzymskie groby pod kopcem Ostrusha. W mogiłach pochowano trackich arystokratów, którzy zintegrowali się z rzymskim społeczeństwem.

Zespół badaczy pod kierownictwem Diany Dimitrovej odnalazł dwa groby zawierające szkielety; i jeden ze skremowanymi zwłokami osoby, którą pochowano z kilkoma przedmiotami, w tym dzbanem wina i rzymskimi monetami z brązu, datowanymi na 335-378 rok n.e. Naukowcy sądzą, że w najbliższym czasie dojdzie do kolejnych odkryć w regionie.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów