Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

W cegielni rzymskiej pracowali zarówno mężczyźni jak i kobiety

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

W cegielni rzymskiej pracowali zarówno mężczyźni jak i kobiety
W cegielni rzymskiej pracowali zarówno mężczyźni jak i kobiety

Badacze ujawnili najnowsze wnioski z badań archeologicznych w Priors Hall Park, Corby, Northamptonshire (wschodnia Anglia), w miejscu gdzie znajdują się pozostałości po rzymskiej cegielni.

Archeolodzy na miejscu prowadzenia wykopalisk natrafili na sześć ton pozostałości po rzymskich dachówkach, które nie nadawały się na sprzedaż. Badania dowodzą, że pracownikami cegielni byli zarówno mężczyźni, jak i kobiety – prawdopodobnie ze stanu niewolniczego. Dowodem mają być zachowane ślady odcisków stóp i butów, które należały do obojga płci.

Jak twierdzą specjaliści antyczna „fabryka”, w której produkowano ceramikę, cegły i dachówki, powstała na miejscu świątyni/mauzoleum. Obiekt datowany jest na III-IV wiek n.e. Odbiorcami produkcji cegielni byli z pewnością lokalni właściciele willi.

Źródła wykorzystane
  • Ancient History Magazine, 43

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów