Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

W Chichester natrafiono na dużą rzymską łaźnię

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

W Chichester natrafiono na dużą rzymską łaźnię
W Chichester natrafiono na dużą rzymską łaźnię

W Chichester (południowa Anglia) natrafiono na dużą rzymską łaźnię. Jak się okazuje budowla była wystarczająco duża, aby pomieścić cztery osoby. W wykopaliskach brali udział także wolontariusze.

Prace odkrywcze odbywały się w parku publicznym. Co ciekawe, w projekcie udział wzięli także lokalni mieszkańcy. Jak twierdzą badacze, termy z pewnością należały do bogatego właściciela. Natrafiono na ślady po ogrzewanej izbie, którą ocieplał innowacyjny system podgrzewania podpodłogowego.

Poza ruinami budowli, z ziemi wykopano fragmenty płytek oraz ceramiki. Ponoć teraz badacze chcą się skupić na odnalezieniu powiązanego z termami domus, który w ich ocenie znajduje się bardzo blisko.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów