Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

W Chichester natrafiono na dużą rzymską łaźnię

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

W Chichester natrafiono na dużą rzymską łaźnię
W Chichester natrafiono na dużą rzymską łaźnię

W Chichester (południowa Anglia) natrafiono na dużą rzymską łaźnię. Jak się okazuje budowla była wystarczająco duża, aby pomieścić cztery osoby. W wykopaliskach brali udział także wolontariusze.

Prace odkrywcze odbywały się w parku publicznym. Co ciekawe, w projekcie udział wzięli także lokalni mieszkańcy. Jak twierdzą badacze, termy z pewnością należały do bogatego właściciela. Natrafiono na ślady po ogrzewanej izbie, którą ocieplał innowacyjny system podgrzewania podpodłogowego.

Poza ruinami budowli, z ziemi wykopano fragmenty płytek oraz ceramiki. Ponoć teraz badacze chcą się skupić na odnalezieniu powiązanego z termami domus, który w ich ocenie znajduje się bardzo blisko.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów