Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

W Ostii natrafiono na świetnie zachowany rzymski sarkofag

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

W Ostii natrafiono na świetnie zachowany rzymski sarkofag
W Ostii natrafiono na świetnie zachowany rzymski sarkofag

W Ostii natrafiono na świetnie zachowany rzymski sarkofag, który datowany jest na II wiek n.e. W środku obiektu znajdowały się szczątki mieszkańca miasta sprzed ponad 1800 lat.

Do odkrycia doszło przypadkiem, w trakcie prac prowadzonych na prywatnych terenach przylegających do stanowiska archeologicznego, w okolicach Zamku Juliusza II.

Szczątki należały do ok. 40 letniego mężczyzny, który nie miał 19 zębów w momencie śmierci. Naukowcy uważają, że zmarły był prostym, wyzbytym luksusu człowiekiem.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów