Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

W Polsce odkryto kolejne rzymskie artefakty

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

W Polsce odkryto kolejne rzymskie artefakty
W Polsce odkryto kolejne rzymskie artefakty | Zdjęcie: LWKZ

Pan Maciej Podgórski, w ostatnim czasie odkrył niezwykłe znaleziska – obiekty sięgające czasów rzymskich. Do odkrycia doszło w Lasach Państwowych Nadleśnictwa Tomaszów w okolicach Ulowa (województwo lubelskie w Polsce).

Odnalezione artefakty trafiły następnie do Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Zamościu. Wśród znalezisk są: fibula, wykonana z brązu; sprzączka do pasa, wykonana z brązu; denar rzymski z okresu panowania Antoninusa Piusa (połowa II wieku n.e.); oraz fragment sztabki z brązu.

Więcej informacji w źródle.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów