Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

W południowo-zachodniej Anglii odkryto rzymskie cmentarzysko

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Grób rzymski z Somerset
Grób rzymski z Somerset | Zdjęcie: Wessex Archaeology

W Somerset (południowo-zachodnia Anglia) odkryto cmentarzysko rzymskie, na którym znaleziono szczątki ludzkie należące do 50 dorosłych i dzieci. Do odkrycia doszło przypadkiem, w trakcie prac konstrukcyjnych prowadzonych pod nową szkołę.

Cmentarzysko datowane jest na 43-410 rok n.e., a wśród grobów znaleziono przedmioty złożone wraz ze zmarłymi – m.in. broszki.

Jak donoszą naukowcy, pochówki wykuto w podłożu skalnym, a w miejscu tym natrafiono także na pozostałości po okrągłych domach z epoki żelaza.

Obecnie zakończono prace archeologów na miejscu, a dalsze prace budowlane pod budynek szkoły mają zostać wznowione.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać, potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów