Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

W południowym Londynie odkryto rzymskie mauzoleum

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

W południowym Londynie odkryto rzymskie mauzoleum
W południowym Londynie odkryto rzymskie mauzoleum | Zdjęcie: MOLA

W południowym Londynie odkryto rzymskie mauzoleum oraz dobrze zachowane mozaiki podłogowe. Zdaniem badaczy w miejscu tym chowano ludzi z wyższych warstw społecznych.

Badania i wykopaliska prowadzi Museum of London Archaeology (MOLA); instytucja uważa że być może jest to najlepiej zachowane rzymskie mauzoleum w Brytanii. Poza odkrytymi fundamentami i mozaiką, archeolodzy natrafili na ponad 100 monet, fragmenty ceramiki, dachówki i części metalu.

W planach specjalistów jest ocena wieku budowli i stworzenie modelu 3D odkrytego miejsca. Prowadzone prace mają także na celu renowację miejsca i udostępnienie go do zwiedzania.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów