Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

W Pompejach leży z dziesięć niewypałów z czasów wojny

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Pompeje | Autor: Marco Cantile/LightRocket via Getty
Pompeje | Autor: Marco Cantile/LightRocket via Getty

Jak informują włoskie media, na terenie Pompejów znajduje się co najmniej dziesięć niewypałów z czasów drugiej wojny światowej. Prawdopodobnie były to zrzucone bomby przez samoloty alianckie.

W sierpniu 1943 roku alianckie siły zrzuciły przypadkowo łącznie 165 bomb na Pompeje, w dziewięciu osobnych akcjach lotniczych. Spośród nich 96 zostało zlokalizowanych i rozbrojonych. Inne z nich albo wybuchły, albo wciąz leżą jako niewypały.

Do tej pory, spośród 66 ha łącznego obszaru Pompejów, tylko 44 do tej pory zostały wyeksplorowane. Wstępny raport specjalistów sugeruje, że na pozostałych nieodkrytych 22 ha wciąż są wspomniane niewypały.

Jak jednak wskazują władze Pompejów nie ma zagrożenia dla turystów.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów