Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

W Pompejach odkryto antyczny plac budowy

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

W Pompejach odkryto antyczny plac budowy
W Pompejach odkryto antyczny plac budowy | Zdjęcie: Ansa

W Pompejach odkryto antyczny plac budowy. Do odkrycia doszło na terenie domus w Regio IX (insula 10). Wśród znalezisk są: narzędzia budowlane, ułożone płytki i cegły czy wapno.

Zdaniem badaczy prace budowlane w odkrytym domu trwały aż do wybuchu Wezuwiusza w 79 roku n.e. Jak przekazują naukowcy, znalezione na terenie domu amfory służyć miały do gaszenia wapna, który z kolei służył do nakładania tynków. W różnych częściach domu znaleziono narzędzia takie jak: motyki służące do przygotowania zaprawy i obróbki wapna czy ołowiany ciężarek, który pomagał we wzniesieniu pionowych ścian.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów