Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

W Pompejach odkryto pozostałości po żółwiu

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

W Pompejach odkryto pozostałości po żółwiu
W Pompejach odkryto pozostałości po żółwiu

W Pompejach dokonano ostatnimi dniami nietypowego znaleziska. W pozostałościach antycznego miasta natrafiono na zachowane szczątki ciężarnej samicy żółwia i jej jajeczek.

Jak twierdzą badacze zwierzę, szukało schronienia w zawalonym domu, który zniszczony został przez trzęsienie ziemi w roku 62 n.e. Następnie dom został przysypany przez pył wulkaniczny i kamienie wyrzucone z Wezuwiusza w roku 79 n.e.

Naukowcy sądzą, że zawalony dom jest dowodem na to, że Pompeje po kataklizmie z roku 62 n.e., aż do wybuchu Wezuwiusza, mierzyły się z odbudową miasta, które było prawdziwym placem budowlanym.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów