Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

W Rumunii odkryto rzymską drogę w trakcie budowy autostrady A3

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

W Rumunii odkryto rzymską drogę w trakcie budowy autostrady A3
W Rumunii odkryto rzymską drogę w trakcie budowy autostrady A3

W północno-zachodniej części Rumunii, w okolicach wsi Sutoru, odkryto rzymską drogę w trakcie budowy autostrady A3, która z pewnością pozwalała skomunikować znajdujący się w bliskiej okolicy rzymski obóz Optatiana.

Z tego co udało mi się wyczytać, władze nie planują zachować pozostałości rzymskich, a budowa autostrady ma być kontynuowana. Ponoć obecnie trwają rozmowy nad utworzeniem małego muzeum przy drodze i ukazaniu w przeszkleniu jej fragmentu.

Film ukazujący wykopany fragment drogi:

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów