Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

W Serbii natrafiono na pochówek z IV wieku n.e.

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

W Serbii natrafiono na pochówek z IV wieku n.e.
W Serbii natrafiono na pochówek z IV wieku n.e.

W antycznej miejscowości Remesiana (obecna Bela Palanka, w południowo-wschodniej Serbii) natrafiono na pozostałości rzymskiego pochówku. W sumie odkryto 4 groby, które datowane są na IV wiek n.e.

Dwie osoby pochowano w grobie z darami (srebrna biżuteria, szklanka butelka, monety), kiedy pozostała dwójka spoczęła u wejścia. Co więcej, w otoczeniu znaleziono jeszcze 15 innych grobów z IV i V wieku.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów