Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

W Syrii odkryto niezwykle piękną mozaikę rzymską

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

W Syrii odkryto niezwykle piękną mozaikę rzymską
W Syrii odkryto niezwykle piękną mozaikę rzymską

W trakcie prac budowlanych prowadzonych w mieście Rastan w Syrii odkryto bardzo dobrze zachowaną, piękną mozaikę rzymską. Mozaika ma 120 metrów kw. i ukazuje sceny z wojny trojańskiej czy rzymskiej mitologii.

Zobaczyć możemy m.in. moment zabicia królowej Amazonek, Hippolity, przez Herkulesa, w ramach swoich 12 prac; lub Neptuna ze swoimi kochankami.

Wciąż archeolodzy nie są w stanie powiedzieć, czy zachowana wielka mozaika podłogowa zdobiła prywatny dom czy też termy. Pewnym jest, że obiekt liczy około 1600 lat.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów