Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Wirtualna podróż po pałacu Nerona

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Wirtualna podróż po pałacu Nerona
Wirtualna podróż po pałacu Nerona | Zdjęcie: 123RF

Pałac Nerona, którego budowa rzekomo skazała Rzym na pożar, obecnie może być podziwiany w pokazie 3D.

Projekt naukowców będzie umożliwiał zorganizowanym grupom podziwianie w weekendy pokaz multimedialny ukazujący, jak niegdyś wyglądał Domus Aurea – „Złotym Dom Nerona”. Budowla powstała za panowania Nerona, a została zniszczona w roku 69 n.e. po śmierci władcy.

Neron był ostatnim cesarzem panującym z dynastii julijsko-klaudyjskiej. Zlecił on budowę wielkiego i luksusowego kompleksu pałacowego po tym, jak pożar strawił dużą część miasta w roku 64 n.e. Wielu ówczesnych sugerowało, że władca celowo kazał podpalić Rzym, aby móc wybudować piękną rezydencję.

Naukowcy sądzą, że renowacje i prace przy budowli wyniosą około 30 milionów euro, a głównym celem specjalistów jest odpowiednie zabezpieczenie ruin. Dopiero potem będzie można zadbać o pozostałości znajdujące się wewnątrz konstrukcji.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów