Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Włochy odzyskały 60 artefaktów antycznych z USA

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Jeden z odyskanych fresków rzymskich
Jeden z odyskanych fresków rzymskich | Zdjęcie: Cecilia Fabiano/LaPresse/Rex/Shutterstock

Władzom Włoch udało się odzyskać skradzione z Herkulanum rzymskie artefakty, które łącznie wyceniono na 20 milionów dolarów. Obiekty odkryto w USA.

Łącznie udało się sprowadzić 60 obiektów, które znajdowały się w prywatnych kolekcjach, domach aukcyjnych oraz muzeach. Wśród dzieł sztuki jest m.in. wykonana z marmuru głowa Septymiusza Sewera czy fresk ukazujący Herkulesa, jako młode dziecko duszące węża.

Jak informują władze Włoch, w zeszłym roku z USA sprowadzono ponad 250 antycznych obiektów, które skradziono lub nielegalnie pozyskano. Obiekty na tę chwilę znajdują się w rzymskim Museo dell’Arte Salvata.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów