Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Włochy przeznaczają 18 mln euro na odbudowę areny Koloseum

Arena Koloseum
Arena Koloseum

Włochy przeznaczają ponad 18 milionów euro na odbudowę areny Koloseum, na której niegdyś walczyli gladiatorzy i dzikie bestie. Minister Kultury,  Dario Franceschini już w grudniu zeszłego roku marzył o odbudowie drewnianej, pokrytej piaskiem podłogi, która zniknęła w XIX wieku.

Pomysł odbudowy areny wziął się z faktu, że po środku budowli będzie można organizować wydarzenia kulturalne, co z kolei przyniesie zyski i duże zainteresowanie. Według szacunków Koloseum jest rocznie odwiedzane przez ponad 6 milionów turystów. Pieniądze na odbudowę areny pochodzą z darowizny miliardera Diego Della Valle.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów