Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Włochy przeznaczają 18 mln euro na odbudowę areny Koloseum

Arena Koloseum
Arena Koloseum

Włochy przeznaczają ponad 18 milionów euro na odbudowę areny Koloseum, na której niegdyś walczyli gladiatorzy i dzikie bestie. Minister Kultury,  Dario Franceschini już w grudniu zeszłego roku marzył o odbudowie drewnianej, pokrytej piaskiem podłogi, która zniknęła w XIX wieku.

Pomysł odbudowy areny wziął się z faktu, że po środku budowli będzie można organizować wydarzenia kulturalne, co z kolei przyniesie zyski i duże zainteresowanie. Według szacunków Koloseum jest rocznie odwiedzane przez ponad 6 milionów turystów. Pieniądze na odbudowę areny pochodzą z darowizny miliardera Diego Della Valle.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów