Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Włoska policja odzyskała skradzione artefakty

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Włoska policja odzyskała skradzione artefakty
Włoska policja odzyskała skradzione artefakty

W 2015 roku włoska policja przechwyciła ponad 2000 starożytnych artefaktów w czasie operacji na południu Italii wymierzonej w mafię, trudniącą się kradzieżą i obrotem antycznych zabytków. W czasie akcji odkryto willę, która przekształcona została w prywatne muzeum, z liczbą około 550 zabytków. Przy okazji zatrzymano trzy osoby.

Cała operacja policji uruchomiona została po tym jak zagadkowo zaginęła część fresku z Domu Neptuna w Pompejach. W trakcie akcji zaangażowanych było 142 funkcjonariuszy w ponad 20 miastach włoskich. Wśród przechwyconych przedmiotów są wazy, monety, fragmenty antycznych budowli.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów