Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Włoska policja odzyskała skradzione artefakty

Włoska policja przechwyciła ponad 2000 starożytnych artefaktów w czasie operacji na południu Italii wymierzonej w mafię, trudniącą się kradzieżą i obrotem antycznych zabytków. W czasie akcji odkryto willę, która przekształcona została w prywatne muzeum, z liczbą około 550 zabytków. Przy okazji zatrzymano trzy osoby.

Cała operacja policji uruchomiona została po tym jak zagadkowo zaginęła część fresku z Domu Neptuna w Pompejach. W trakcie akcji zaangażowanych było 142 funkcjonariuszy w ponad 20 miastach włoskich. Wśród przechwyconych przedmiotów są wazy, monety, fragmenty antycznych budowli.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów