Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Wyjątkowe rzymskie rzeźby na aukcji w Londynie

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Wyjątkowe rzymskie rzeźby na aukcji w Londynie
Wyjątkowe rzymskie rzeźby na aukcji w Londynie

Amerykańska para Douglas i Diene Cooper w roku 1968 wybudowała willę El Cerro na Jamajce. Wzorując ją na rzymskiej Villa Adriana w Italii – miejscu gdzie wypoczywał cesarz Hadrian – ustawili wokoło basenu rzymskie posągi, które zakupili na aukcji. Teraz obiekty te będzie można zakupić na aukcji.

Rzeźby datowane są na II wiek n.e. i zostały zakupione w Londynie w latach ’60. Teraz ponownie obiekty znajdą się na aukcji – 12 czerwca. Ceny obiektów wahają się między kwotą 100 a 350 tysięcy funtów. Jest to prawdziwa gratka dla kolekcjonerów i osób, które chcą upiększyć swoje luksusowe domostwa.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów