Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Wyjątkowe rzymskie rzeźby na aukcji w Londynie

Wyjątkowe rzymskie rzeźby na aukcji w Londynie
Wyjątkowe rzymskie rzeźby na aukcji w Londynie

Amerykańska para Douglas i Diene Cooper w roku 1968 wybudowała willę El Cerro na Jamajce. Wzorując ją na rzymskiej Villa Adriana w Italii – miejscu gdzie wypoczywał cesarz Hadrian – ustawili wokoło basenu rzymskie posągi, które zakupili na aukcji. Teraz obiekty te będzie można zakupić na aukcji.

Rzeźby datowane są na II wiek n.e. i zostały zakupione w Londynie w latach ’60. Teraz ponownie obiekty znajdą się na aukcji – 12 czerwca. Ceny obiektów wahają się między kwotą 100 a 350 tysięcy funtów. Jest to prawdziwa gratka dla kolekcjonerów i osób, które chcą upiększyć swoje luksusowe domostwa.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów