Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Wykopaliska pod katedrą w Leicester mają odkryć rzymską świątynię

Katedra w Leicester
Katedra w Leicester

Archeolodzy rozpoczęli prace wykopaliskowe w miejscu, gdzie obecnie znajduje się katedra chrześcijańska St Nicholas’ Circle w Leicester, w Anglii.

Jak twierdzą naukowcy, po raz pierwszy o świątyni rzymskiej dowiedziano się jeszcze w XIX wieku. Jest to niezwykle rzadka sytuacja, by chrześcijanie budowali przybytek religijny na miejscu byłej świątyni pogańskiej.

Naukowcy mają nadzieję, że wykopaliska pozwolą dobrze poznać rzymską świątynię, która poświęcona była bogowi Mitrze, a istniała jeszcze w IV wieku n.e.

Prace wykopaliskowe są częścią projektu „Leicester Cathedral Revealed”, na który przeznaczono 11, 3 mln funtów.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów