Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Wykopaliska w Lufton, aby odkryć rzymską willę

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Wykopaliska w Lufton aby odkryć rzymską willę
Wykopaliska w Lufton aby odkryć rzymską willę | Zdjęcie: SOMERSET COUNTY COUNCIL

Archeolodzy na początku sierpnia 2016 roku rozpoczęli prace wykopaliskowe w Lufton (Anglia), aby wydobyć pozostałości rzymskiej willi oraz ośmiobocznych term.

Wykopaliska były przewidziane na miesiąc i miały na celu kontynuowanie prac, które zaniechano w 1960 roku. Lufton znajduje się w hrabstwie Somerset, niedaleko Yeovil, w południowo-zachodniej Anglii.

Lider projektu, dr James Gerrard stwierdził, że niezwykle ciekawym budynkiem są – prawdopodobnie – łaźnie, które mają nietypowy kształt o ośmiu ścianach. Zespół naukowców starał się o pozwolenie na wznowienie prac przez niemal 12 miesięcy.

Pod koniec wykopalisk zapowiedziano wykorzystanie skaneru 3D do zobrazowania budowli na komputerze, aby móc jeszcze lepiej się jej przyjrzeć. Więcej zdjęć w źródle.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów