Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Wykopaliska w Lufton, aby odkryć rzymską willę

Wykopaliska w Lufton aby odkryć rzymską willę
Wykopaliska w Lufton aby odkryć rzymską willę | Zdjęcie: SOMERSET COUNTY COUNCIL

Archeolodzy na początku sierpnia rozpoczęli prace wykopaliskowe w Lufton (Anglia), aby wydobyć pozostałości rzymskiej willi oraz ośmiobocznych term.

Wykopaliska były przewidziane na miesiąc i miały na celu kontynuowanie prac, które zaniechano w 1960 roku. Lufton znajduje się w hrabstwie Somerset, niedaleko Yeovil, w południowo-zachodniej Anglii.

Lider projektu, dr James Gerrard stwierdził, że niezwykle ciekawym budynkiem są – prawdopodobnie – łaźnie, które mają nietypowy kształt o ośmiu ścianach. Zespół naukowców starał się o pozwolenie na wznowienie prac przez niemal 12 miesięcy.

Pod koniec wykopalisk zapowiedziano wykorzystanie skaneru 3D do zobrazowania budowli na komputerze, aby móc jeszcze lepiej się jej przyjrzeć. Więcej zdjęć w źródle.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów