Poszukiwacz skarbów amator George Hughes z South Petherton w Anglii postanowił wystawić na sprzedaż znalezione przez siebie monety rzymskie. Wielu mu sugerowało, że nie ma to sensu; byli jednak w błędzie.
Mówiono mu, że znaleziska mają niską wartość i nie otrzyma dużych pieniędzy w zamian. Jak się jednak okazało monety sprzedano za imponującą kwotę 48, 800 funtów na aukcji Lawrences.
Jak się okazało cenne znalezisko zostało odkryte trzy lata temu, kiedy to Hughes nie miał jeszcze praktycznie żadnego doświadczenia z dekoratorami metali. Jedynie dla czystej rozrywki, poprosił lokalnego rolnika, aby ten pozwolił mu pokrążyć po jego polu z wykrywaczem metalu. Nie był on pierwszym, który poszukiwał tam skarbów; w przeciwieństwie jednak do poprzedników szukał głębiej. Jak się jednak okazało, z sukcesem.
Mężczyzna poprosił rolnika o pomoc przy pilnowaniu znalezisk, a sam przeszukał całe pole, na którym o dziwno znalazł mnóstwo rzymskich monet. Całe przeszukanie terenu zajęło mu cztery dni. Jak się jednak okazało wysiłek wart był swojej ceny. Mężczyzna odkrył tysiące monet z wizerunkami różnych cesarzy, gdzie najstarsza liczy 1700 lat. Najcenniejszym znaleziskiem była moneta ukazująca cesarza Mariusza, który rządził w 268 roku n.e. jedynie przez dwa tygodnie.
Monety straciły dużą część swojej srebrnej powłoki, jednak jak się okazało wciąż były dużo warte.