Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Przez York ponownie przemaszeruje rzymska armia

Rzymscy odtwórcy
Rzymscy odtwórcy

Tego lata ponownie ulicami angielskiego York przemaszeruje rzymska armia. A to z okazji Rzymskiego Festiwalu Eboracum.

Główną „bazą” wydarzenia będzie Muzeum Gardens, gdzie widzowie będą mogli podziwiać walkę legionistów, a dzieci spróbować życia w rzymskich koszarach. Na targowisku będzie można zakupić pamiątki oraz zaznajomić się z kulturą Rzymian.

Według planów organizatorów festiwalu, przez Rzym przemaszerować ma 50 żołnierzy. Będzie to miało miejsce w sobotę i niedzielę. Całe wydarzenie rozpoczyna się dnia 1 lipca (środa).

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów