Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Zapachy w muzeum o Rzymianach był zbyt intensywne

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Zapachy w muzeum o Rzymianach był zbyt intensywne
Zapachy w muzeum o Rzymianach był zbyt intensywne

W 2003 roku muzeum „Dewa Roman Experience” w Chester (Anglia) zostało zmuszone do zmniejszenia smrodu wydobywającego się z liczącej niemal 2 tysiące lat rzymskiej latryny.

Do takich działań zostały zmuszone władze, w momencie jak czwórka uczniów odwiedzających miejsce zwymiotowała z powodu odoru.

Odrażający zapach był wytworem firmy, która miała za zadanie uczynić muzeum jeszcze bardziej realistycznym i przywrócić rzymską Brytanię do życia. Do powstania zapachów wykorzystano nieszkodliwe chemikalia.

Po tym jak kolejni uczniowie źle reagowali na „zapachy” władze muzeum zdecydowały się zmniejszyć ich intensywność. Po dziś dzień w muzeum odwiedzający mogą wejść w świat Rzymian jeszcze głębiej dzięki zmysłom: wzroku, słuchu i zapachu.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów