Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Zapachy w muzeum o Rzymianach był zbyt intensywne

Zapachy w muzeum o Rzymianach był zbyt intensywne
Zapachy w muzeum o Rzymianach był zbyt intensywne

W 2003 roku muzeum „Dewa Roman Experience” w Chester (Anglia) zostało zmuszone do zmniejszenia smrodu wydobywającego się z liczącej niemal 2 tysiące lat rzymskiej latryny.

Do takich działań zostały zmuszone władze, w momencie jak czwórka uczniów odwiedzających miejsce zwymiotowała z powodu odoru.

Odrażający zapach był wytworem firmy, która miała za zadanie uczynić muzeum jeszcze bardziej realistycznym i przywrócić rzymską Brytanię do życia. Do powstania zapachów wykorzystano nieszkodliwe chemikalia.

Po tym jak kolejni uczniowie źle reagowali na „zapachy” władze muzeum zdecydowały się zmniejszyć ich intensywność. Po dziś dzień w muzeum odwiedzający mogą wejść w świat Rzymian jeszcze głębiej dzięki zmysłom: wzroku, słuchu i zapachu.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów