Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Złodzieje zwracają skradzione zabytki z Pompejów

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Pompeje
Pompeje

W 2015 roku kuratorzy z Pompejów otrzymali „setki pakunków”, a na nich karteczki z przeprosinami od turystów, którzy zwracają skradzione artefakty.

W październiku, świat obiegła informacja o kobiecie z Kanady, która zwróciła kuratorom Pompejów skradziony 50 lat wcześniej stary fragment obiektu, liczący ponad 2000 lat. Kobieta będąca obecnie w wieku 70 lat wywiozła pochodzący z I wieku n.e., wykonany z terakoty, daszek dekoracji. Jak twierdzi jej występek powodował, że przez dziesiątki lat miała nieczyste sumienie.

Massimo Osanna, nadzorca z Pompejów, ujawnia że takich przypadków były setki.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów