Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Złodzieje zwracają skradzione zabytki z Pompejów

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Pompeje
Pompeje

W 2015 roku kuratorzy z Pompejów otrzymali „setki pakunków”, a na nich karteczki z przeprosinami od turystów, którzy zwracają skradzione artefakty.

W październiku, świat obiegła informacja o kobiecie z Kanady, która zwróciła kuratorom Pompejów skradziony 50 lat wcześniej stary fragment obiektu, liczący ponad 2000 lat. Kobieta będąca obecnie w wieku 70 lat wywiozła pochodzący z I wieku n.e., wykonany z terakoty, daszek dekoracji. Jak twierdzi jej występek powodował, że przez dziesiątki lat miała nieczyste sumienie.

Massimo Osanna, nadzorca z Pompejów, ujawnia że takich przypadków były setki.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów