Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Złoty pałac Nerona na liście zabytków do renowacji

Domus Aurea do renowacji
Domus Aurea powstał w roku 64 n.e. na zlecenie cesarza Nerona. | Zdjęcie: Fabio Campana/epa/Corbis

Złoty pałac Nerona, mury średniowiecznej Sienny i fundamenty Wenecji otrzymają bardzo potrzebne dofinansowanie na odbudowę i renowację. Pieniądze pochodzą z planu Włoch na rzecz ochrony zabytków, który zakłada wydanie 300 milionów euro.

Jednym z zabytków starożytności, który ma zostać odbudowany jest legendarny pałac Domus Aurea,  powstały na zlecenie cesarza Nerona. Budowla została zapomniana już za panowania Trajana. Na renowację pałacu przeznaczonych ma być 13 milionów euro.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów