Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Złoty pałac Nerona na liście zabytków do renowacji

Domus Aurea do renowacji
Domus Aurea powstał w roku 64 n.e. na zlecenie cesarza Nerona. | Zdjęcie: Fabio Campana/epa/Corbis

Złoty pałac Nerona, mury średniowiecznej Sienny i fundamenty Wenecji otrzymają bardzo potrzebne dofinansowanie na odbudowę i renowację. Pieniądze pochodzą z planu Włoch na rzecz ochrony zabytków, który zakłada wydanie 300 milionów euro.

Jednym z zabytków starożytności, który ma zostać odbudowany jest legendarny pałac Domus Aurea,  powstały na zlecenie cesarza Nerona. Budowla została zapomniana już za panowania Trajana. Na renowację pałacu przeznaczonych ma być 13 milionów euro.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów