Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Znaleziska rzucają nowe światło przygraniczną rzymską osadę

Maryport
Maryport

Archeologowie, grupa studentów i wolontariusze kontynuują prace odkrywcze w Maryport w Wielkiej Brytanii. Fort i pobliska osada przygraniczna od 2011 roku znajdują się pod ciągłymi badaniami. Region ten przez ponad 300 lat był ważnym elementem fortyfikacji obronnych Imperium Rzymskiego i współtworzył północną granicę Rzymu.

W tym roku wykopaliska dały więcej informacji o wielkości świątyni powstałej w tym miejscu. Jak się okazuje był to spory kompleks i nigdzie wcześniej nie znaleziono tak blisko usytuowanej przy granicy budowli sakralnej. Zespołowi udało się także odnaleźć unikalną rzymską biżuterię.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów