Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Żydowskie katakumby w Rzymie do otwarcia

Rzymskie katakumby do otwarcia
Rzymskie katakumby do otwarcia

Żydowskie katakumby w Rzymie (znane jako Vigna Randanini), po latach zaniedbań, wreszcie ujrzą światło dzienne. Turyści będą mogli przejść się podziemnymi tunelami i podziwiać malunki.

Katakumby odkryte zostały w 1918 roku, a prace wykopaliskowe prowadzono przez kolejne 12 lat. Datowane na II-III wiek n.e. prawdopodobnie użytkowane były, aż do V wieku n.e. Usytuowane są pod winnicą.Malunki w Vigna Randanini

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów