Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Recenzje książek o Rzymie (Powieści historyczne)

Jeśli posiadacie jakieś recenzje lub chcielibyście się podzielić swoimi wrażeniami odnośnie jakieś pozycji, zapraszam do podsyłania mi tekstów na adres: [email protected]

Oczywiście nie ma żadnych większych wymagań, co do stylu oraz długości. Ważne żeby tekst był spójny, opisywał Wasze wrażenia i przedstawiał ocenę publikacji.

Recenzja: Insygnium

Ben Kane

Książka "Insygnium" to druga część nowej trylogii Bena Kane'a, zatytułowanej "Cesarskie orły", w której autor przenosi nas do 14 roku n.e., pięć lat po tragicznej klęsce legionów Warusa w lesie Teutoburskim. Tym razem weźmiemy udział w przygotowaniach do ofensywy Germanika oraz bezpośrednich starciach za Renem.

Recenzja: Żołnierz cesarza

Sebastian Konowoł

Książka "Żołnierz cesarza" autorstwa Sebastiana Konowoła to powieść historyczna, która opowiada o życiu fikcyjnego bohatera - Kasjusza Arianusa, rzymskiego żołnierza, który zdemaskował spisek Plautianusa za panowania cesarza Septymiusza Sewera oraz wziął udział w kampanii wojennej w Brytanii.

Recenzja: Wespazjan. Cesarz Rzymu

Robert Fabbri

Książka „Wespazjan. Cesarz Rzymu” to dziewiąta i ostatnia część powieści opowiadającej o Wespazjanie, założycielu dynastii flawijskiej oraz inicjatorze budowy wspaniałego amfiteatru – Koloseum. Tym razem autor przenosi nas do Judei i przedstawia kampanię Wespazjana, mającą na celu zdławienie rebelii żydowskiej. Co więcej, Wespazjan staje do rywalizacji o władzę w Rzymie.

Recenzja: Aszerat

Książka "Aszerat" autorstwa Aleksandry Mazur to powieść historyczna opowiadająca historię kobiety, która pod wpływem tragicznych doświadczeń życiowych ucieka z domu i przyłącza się do wspólnoty wczesnych chrześcijan. Książka wydana została przez wydawnictwo Św. Wojciecha.

Recenzja: Legion

Geraint Jones

Książka "Legion" autorstwa Gerainta Jonesa to ostatnia, a za razem pierwsza część cyklu opowiadającego losy legionisty rzymskiego Corvusa. Na rynku wydawniczym wpierw pojawiła się druga część "Krwawy las" opowiadająca o wielkiej klęsce legionów rzymskich w lesie Teutoburskim. Kolejny tom "Oblężenie" to już dramatyczna ucieczka pozostałych przy życiu legionistów, którzy wraz z załogą obozu stają na drodze armii Arminiusza.

Recenzja: Semiramida

Ewa Kassala

Książka „Semiramida” autorstwa Ewy Kassali to pozycja opowiadająca losy legendarnej królowej Babilonu, której imię zachowało się do naszych czasów za sprawą antycznych przekazów oraz tradycji.

Recenzja: Wespazjan. Święty ogień Rzymu

Robert Fabbri

Książka "Wespazjan. Święty ogień Rzymu" autorstwa Roberta Fabbri’ego to ósma część powieści historycznej opowiadającej losy Wespazjana, pierwszego cesarza z dynastii flawijskiej. Tym razem główny bohater zostaje namiestnikiem w Afryce i wysłany zostaje na niebezpieczną misję sprowadzenia zniewolonych rzymskich obywateli z egzotycznego państwa Garamantów.

Recenzja: Droga do Damaszku

Janette Oke, Davis Bunn

Książka "Droga do Damaszku" autorstwa Janette Oke i Davis Bunn to ostatnia część trylogii "Kroki wiary". Wcześniejsze części: "Śledztwo Setnika" oraz "Ukryty płomień" spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem Czytelników. Czy podobnie jest w przypadku ostatniej części?

Recenzja: Sokół spartański

Conn Iggulden

Książka "Sokół spartański" autorstwa Conna Igguldena to powieść historyczna opowiadająca losy Spartan i Greków, którzy po zaciągnięciu się do armii Cyrusa Młodszego są zmuszeni wrócić do ojczyzny przez olbrzymie ziemie Persów. Fabuła książki bazuje na zachowanym dziele Ksenofonta, greckiego historyka, "Anabaza".

Recenzja: Ciemne chmury

Ben Kane

Książka „Ciemne chmury” to pierwsza część nowej trylogii Bena Kane’a, w której autor przenosi nas do 9 roku n.e., kiedy to miała miejsce katastrofalna klęska trzech legionów Warusa w lesie Teutoburskim.

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów