Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Recenzje książek o Rzymie (Powieści historyczne)

Jeśli posiadacie jakieś recenzje lub chcielibyście się podzielić swoimi wrażeniami odnośnie jakieś pozycji, zapraszam do podsyłania mi tekstów na adres: [email protected]

Oczywiście nie ma żadnych większych wymagań, co do stylu oraz długości. Ważne żeby tekst był spójny, opisywał Wasze wrażenia i przedstawiał ocenę publikacji.

Recenzja: Bramy Aten

Conn Iggulden

Książka "Bramy Aten" to pierwszy tom nowej trylogii Conna Igguldena, uznanego autora licznych powieści historycznych . Tym razem pisarz zdecydował się przenieść nas do V wieku p.n.e. oraz ukazać rywalizację miast greckich z potężnym Imperium Persów pod panowaniem Dariusza i Kserksesa.

Bramy Aten

Recenzja: Srebrzysty blask

Urszula Soja

Książka "Srebrzysty blask" autorstwa Urszuli Soi to powieść historyczna, której akcja toczy się w antycznym Rzymie epoki Oktawiana Augusta. Głównymi bohaterami utworu są Liwiusz Wibiusz, młody Rzymianin z niskich warstw społecznych oraz Aristodemos, grecki filozof-epikurejczyk. Obaj stają przed zadaniem rozwiązania zagadki kryminalnej - tajemniczej śmierci arystokraty Decymusa Wettiusza.

Srebrzysty blask

Recenzja: Liwia. Matka bogów

Książka "Liwia. Matka bogów" autorstwa Michała Kubicza to kolejna powieść opowiadająca o historii antycznego Rzymu, a dokładniej dynastii julijsko-klaudyjskiej. Tym razem autor skupił się na Liwii, pierwszej cesarzowej Rzymu i żonie Oktawiana Augusta.

Liwia. Matka bogów

Recenzja: Insygnium

Ben Kane

Książka "Insygnium" to druga część nowej trylogii Bena Kane'a, zatytułowanej "Cesarskie orły", w której autor przenosi nas do 14 roku n.e., pięć lat po tragicznej klęsce legionów Warusa w lesie Teutoburskim. Tym razem weźmiemy udział w przygotowaniach do ofensywy Germanika oraz bezpośrednich starciach za Renem.

Cesarskie orły. Insygnium

Recenzja: Żołnierz cesarza

Sebastian Konowoł

Książka "Żołnierz cesarza" autorstwa Sebastiana Konowoła to powieść historyczna, która opowiada o życiu fikcyjnego bohatera - Kasjusza Arianusa, rzymskiego żołnierza, który zdemaskował spisek Plautianusa za panowania cesarza Septymiusza Sewera oraz wziął udział w kampanii wojennej w Brytanii.

Żołnierz cesarza

Recenzja: Wespazjan. Cesarz Rzymu

Robert Fabbri

Książka „Wespazjan. Cesarz Rzymu” to dziewiąta i ostatnia część powieści opowiadającej o Wespazjanie, założycielu dynastii flawijskiej oraz inicjatorze budowy wspaniałego amfiteatru – Koloseum. Tym razem autor przenosi nas do Judei i przedstawia kampanię Wespazjana, mającą na celu zdławienie rebelii żydowskiej. Co więcej, Wespazjan staje do rywalizacji o władzę w Rzymie.

Wespazjan. Cesarz Rzymu

Recenzja: Aszerat

Książka "Aszerat" autorstwa Aleksandry Mazur to powieść historyczna opowiadająca historię kobiety, która pod wpływem tragicznych doświadczeń życiowych ucieka z domu i przyłącza się do wspólnoty wczesnych chrześcijan. Książka wydana została przez wydawnictwo Św. Wojciecha.

Aszerat

Recenzja: Legion

Geraint Jones

Książka "Legion" autorstwa Gerainta Jonesa to ostatnia, a za razem pierwsza część cyklu opowiadającego losy legionisty rzymskiego Corvusa. Na rynku wydawniczym wpierw pojawiła się druga część "Krwawy las" opowiadająca o wielkiej klęsce legionów rzymskich w lesie Teutoburskim. Kolejny tom "Oblężenie" to już dramatyczna ucieczka pozostałych przy życiu legionistów, którzy wraz z załogą obozu stają na drodze armii Arminiusza.

Geraint Jones, Legion

Recenzja: Semiramida

Ewa Kassala

Książka „Semiramida” autorstwa Ewy Kassali to pozycja opowiadająca losy legendarnej królowej Babilonu, której imię zachowało się do naszych czasów za sprawą antycznych przekazów oraz tradycji.

Semiramida

Recenzja: Wespazjan. Święty ogień Rzymu

Robert Fabbri

Książka "Wespazjan. Święty ogień Rzymu" autorstwa Roberta Fabbri’ego to ósma część powieści historycznej opowiadającej losy Wespazjana, pierwszego cesarza z dynastii flawijskiej. Tym razem główny bohater zostaje namiestnikiem w Afryce i wysłany zostaje na niebezpieczną misję sprowadzenia zniewolonych rzymskich obywateli z egzotycznego państwa Garamantów.

Wespazjan. Święty ogień Rzymu (Tom 8)

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów