Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Recenzje książek o Rzymie (Powieści historyczne)

Jeśli posiadacie jakieś recenzje lub chcielibyście się podzielić swoimi wrażeniami odnośnie jakieś pozycji, zapraszam do podsyłania mi tekstów na adres: kontakt@imperiumromanum.pl

Oczywiście nie ma żadnych większych wymagań, co do stylu oraz długości. Ważne żeby tekst był spójny, opisywał Wasze wrażenia i przedstawiał ocenę publikacji.

Recenzja: „Lew”

Conn Iggulden

Książka "Lew" autorstwa Conna Igguldena to powieść historyczna, z nowego cyklu "Złoty wiek", której akcja toczy się w starożytnej Grecji w V wieku p.n.e. i przedstawia burzliwe czasy rywalizacji miast greckich z nadchodzącym zagrożeniem perskim. Książka wydana została przez wydawnictwo REBIS.

Lew

Recenzja: Orły imperium. Wygnańcy Rzymu

Simon Scarrow

Książka "Orły imperium. Wygnańcy Rzymu" autorstwa Simona Scarrowa to 19 tom popularnej serii w świecie rzymskim, w której główni bohaterowie trybun Katon i centurion Makron tym razem wracają ze wschodu do ogarniętego intrygą Rzymu, a Katon zostaje wysłany na Sardynię, gdzie musi zmierzyć się z poważnymi problemami dławiącymi wyspę. Książka została wydana przez Wydawnictwo Książnica

Orły imperium. Wygnańcy Rzymu

Recenzja: „Julia. Dom cezarów”

Michał Kubicz

Książka "Julia. Dom cezarów" autorstwa Michała Kubicza to już kolejna pozycja tego autora, tocząca się w czasach antycznego Rzymu. Tym razem Pan Michał na swoją główną bohaterkę powieści wybrał Julię, córkę Oktawiana Augusta, o której starożytne źródła nie pisały zbyt pochlebnie.

Julia. Dom cezarów

Recenzja: Czerwony Wąż

Robert Low

Książka "Czerwony wąż" autorstwa Roberta Lee to druga część powieści historycznej "Braterstwo areny", w której główni bohaterowie Drust i Kag, gladiatorzy, tym razem udają się nad Eufrat, gdzie ponownie mają do wykonania misję i będą musieli walczyć o życie. Książka wydana została przez wydawnictwo REBIS.

Czerwony Wąż

Recenzja: Orły Imperium. Zdrajcy Rzymu

Simon Scarrow

Książka "Orły Imperium. Zdrajcy Rzymu" autorstwa Simona Scorrowa to 18 tom słynnej serii, opowiadającej o losach przyjaciół: centuriona Makrona i trybuna Katona. Tym razem zostają oni zamieszani w akcję dyplomatyczną, której celem jest udanie się na dwór króla Wologazesa i nawiązanie porozumienia z Partami. Książka wydana została przez wydawnictwo Publicat.

Orły Imperium 18. Zdrajcy Rzymu

Recenzja: Boski Neron

Zenon Gołaszewski

Książka "Boski Neron" autorstwa Zenona Gołaszewskiego to powieść historyczna mająca na celu przedstawienie sylwetki Nerona w zupełnie innym, lepszym, świetle. Autor stara się ukazać cesarza, jako reformatora i postać tragiczną. Pozycja została wydana przez wydawnictwo WIMANA.

Boski Neron

Recenzja: Buntownik

Geraint Jones

Książka "Buntownik" autorstwa Geraint Jonesa to ostatni tom przygód rzymskiego żołnierza Corvusa, który tym razem walczy w Dalmacji, mając za przeciwników Rzymian. Książka wydana została przez wydawnictwo Rebis.

Buntownik

Recenzja: Bestie zza muru

Robert Low

Książka "Bestie zza muru" autorstwa Roberta Lee to pierwszy tom nowej serii "Braterstwo areny". Fabuła opowiada o losach dwóch byłych gladiatorów, którzy zostają wysłani daleko na północ Brytanii, aby w tajemniczej misji odszukać pewną kobietę i dziecko. Akcja toczy się w czasach rządów Septymiusza Sewera. Książka wydana została przez wydawnictwo REBIS.

Bestie zza muru

Recenzja: Krew Rzymu. Orły imperium

Simon Scarrow

Książka "Krew Rzymu. Orły imperium" to 17 część poczytnej serii brytyjskiego pisarza Simona Scarrowa. Tym razem autor kieruje swoich rzymskich bohaterów - żołnierzy Katona i Macrona - na daleki wschód, a konkretnie do Armenii i przeciwko Partii. Książka została wydana przez Wydawnictwo Książnica.

Książka Krew Rzymu

Recenzja: Zdrajca

Geraint Jones

Książka "Zdrajca" autorstwa Gerainta Jonesa to kontynuacja wątku z części "Legion", w której ponownie zostajemy przeniesieni do Panonii i główny bohater Corvus bierze udział w walkach mających zdławić rebelię lokalnych plemion. Książka wydana została przez wydawnictwo REBIS.

Zdrajca

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów