Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Recenzja: Waleriusz. Sprawa Piotra

Douglas Jackson

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Waleriusz. Sprawa Piotra

Książka „Waleriusz. Sprawa Piotra” jest drugą częścią powieści historycznej, której autorem jest Douglas Jackson. Książka przenosi nas do roku 63 n.e., kiedy to zwycięski Waleriusz zostaje przeniesiony do Rzymu, gdzie rozprawić się ma, na rozkaz cesarza, z sektą chrześcijańską i jej przywódcą, Piotrem.

Waleriusz w pierwszym tomie powieści Douglasa Jacksona zmierzyć się musiał z powstaniem Brytów, których po dwudziestu latach okupacji rzymskiej, poprowadziła do boju królowa Boudika. Główny bohater, trybun wojskowy, stał się w świecie rzymskim bohaterem po tym jak udało mu się obronić niezwykle ważne miejsce w Brytanii – świątynię Klaudiusza. Cesarz rzymski Neron zachwycony osobą Waleriusza decyduje się powierzyć mu tajne zadanie rozbicia od środka tajnej sekty religijnej, wyznawców Chrystusa, która powoduje liczne niepokoje społeczne oraz nie uznaje boskości imperatora. Trybunowi nie pozostaje nic innego, jak tylko zgodzić się na misję i udać do Rzymu.

Moim skromnym zdaniem Douglas po raz kolejny fachowo i ciekawie przedstawia nam czasy dynastii julijsko-klaudyjskiej. Tym razem autor skupia się nie na wątkach militarnych (jak to było w poprzedniej części), a sferze religijnej i konfliktowości społecznej. Douglas Jackson stara się ukazać nam jak kształtowały się wczesne struktury chrześcijańskie i skąd tak naprawdę w Rzymie rodziła się nienawiść do tego wyznania. Mała ilość materiałów i wiedzy na temat relacji wewnątrz wczesnochrześcijańskiej wspólnoty pozwala autorowi po raz kolejny puścić wodze fantazji i ubarwić świat Rzymu. Naturalnie będąc w stolicy Imperium mamy okazje zwiedzać miasto z głównym bohaterem.

Z pewnością książka warta jest polecenia, a osoby które miały już styczność z wcześniejszym tomem nie omieszkają sięgnąć po dalsze przygody walecznego trybuna Waleriusza.

Waleriusz. Sprawa Piotra

Douglas Jackson

Waleriusz. Sprawa Piotra

Rok 63. Gajusz Waleriusz Werrens, po dramatycznej obronie świątyni Klaudiusza podczas powstania Budiki, zostaje przez cesarza Nerona obwołany bohaterem Rzymu. Gdy wraca z Brytanii, musi stawić czoło niebezpieczeństwom grożącym jego rodzinie i podstawom imperium. W Rzymie aż huczy od pogłosek o nowej sekcie religijnej, wyznawcach Chrystusa, nieuznających boskości cesarza i ponoć podburzających tłumy. Neron wzywa Waleriusza, aby tym razem jako obrońca Rzymu rozbił sektę od środka i pochwycił jej przywódcę, Piotra. Jeśli mu się nie uda, życiem zapłaci zarówno on, jak i tysiące mieszkających w Rzymie Judejczyków. Gdy Waleriusz rozpoczyna poszukiwania, które zawiodą go aż na rubieże cesarstwa, odkrywa, że sukces może kosztować go niemal tyle samo co porażka Druga część cyklu o bohaterskim Rzymianinie, wraz z którym bierzemy udział w wielu znanych z historii wydarzeniach.

Jestem zachwycony tą książką (…). Wspaniale skonstruowane postaci, płynna fabuła, wciągająca akcja wszystko, co miał tom pierwszy, z dodatkowym elementem politycznej intrygi w przerażającym świecie Nerona (…). Douglas Jackson awansował do grona najwybitniejszych autorów powieści o starożytnym Rzymie, i bezwzględnie zasługuje na szczyty list bestsellerów – recenzja Historical Writers Association, thehwa.co.uk Mistrz gatunku, słusznie chwalony jako jeden z najlepszych współczesnych autorów powieści historycznych – Daily Express.

Produkt jest tymczasowo niedostępny

Specjalnie dla Czytelników !!! niższe ceny po kliknięciu w poniższy link i wpisaniu hasła do rabatu: imperiumromanum

Kup teraz!

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów