Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Ćwiczenia Nerona

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Neron
Neron

Neron, jako prawdziwy miłośnik muzyki i śpiewak, nie chcąc stracić swojego wspaniałego głosu nie rezygnował z żadnych ćwiczeń, które wykonywali zawodowi pieśniarze. Ćwiczenia stosowane przez niego to: leżenie na plecach z położonymi na klatce piersiowej płaskimi kawałkami ołowiu, stosowanie lewatywy, zażywanie leków przeciwwymiotnych, stosowanie diety wykluczającej jabłka i inne owoce, które podobno źle wpływają na barwę głosu.

Warto dodać, że głos Nerona był podobno niski i ochrypły.

Źródła wykorzystane
  • Swetoniusz, Neron

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów