Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Dobrze zachowane atrium w domus w Herkulanum

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Dobrze zachowane atrium w domus w Herkulanum
Dobrze zachowane atrium w domus w Herkulanum

Atrium z zachowanym compluvium („dziura” w suficie) oraz impluvium (kamienny zbiornik na wodę deszczową, w którym gromadzono wodę i zbierano w cysternie). Miejsce znajduje się w domus o nazwie tzw. Casa del Tramezzo di Legno Insula III w Herkulanum.

W pomieszczeniu znajduje się zachowana ławeczka i drewniane przesuwane skrzydła, wykonane z drewna – ponoć wciąż się przesuwają po prowadnicach wykonanych z brązu. Drewno swój mocny czarny kolor zawdzięcza zwęgleniu.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów