Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Fragment amfory rzymskiej, w której przechowywano wino

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Fragment amfory rzymskiej, w której przechowywano wino
Fragment amfory rzymskiej, w której przechowywano wino

Fragment amfory rzymskiej, który został znaleziony w Colchester (Anglia). Na ceramice widoczny jest namalowany napis „FAL LOLL”, które sugeruje że w amforze przechowywano wino Falernia, jedno z bardziej ekskluzywnych win produkowanych w Italii. Napis sugeruje także, że za handel winem odpowiedzialny był niejaki Lollius, który przewiózł wino do rzymskiej Brytanii.

Co interesujące, znamy willę w Pompejach, która należała do zamożnej rodziny Lolliusów, których uważano za eksporterów wina.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów