Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Fragment kolumny rzymskiej z Brigetio

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Fragment kolumny rzymskiej z Brigetio
Fragment kolumny rzymskiej z Brigetio

Fragment kolumny rzymskiej z Brigetio (obecnie Komarom, północne Węgry). To antyczne miasto, podobnie jak wiele innych, zrodziło się z obozu rzymskiego, w którym stacjonował legion rzymski.

Od 86 roku n.e. w Brigetio znajdował się legion I Adiutrix. Z ciekawszych wydarzeń – to tutaj zmarł cesarz Walentynian I (w 375 roku n.e.).

Źródła wykorzystane
  • Zdjęcie: Dariusz Grochal

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów