Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Gazy dozwolone u Klaudiusza

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Cesarz Klaudiusz
Cesarz Klaudiusz

Według przekazów antycznych cesarz Klaudiusz pewnego razu wydał ucztę, na której jeden z zaproszonych senatorów nie chcąc urazić władcy wstrzymywał gazy, co doprowadziło go do śmierci. 

Władca poczuł się tknięty do żywego tragicznym losem senatora. Podobno dobrotliwy Klaudiusz wydał edykt, który dopuścił puszczanie wiatrów przy stole, w jego towarzystwie.

Źródła wykorzystane
  • Swetoniusz, Klaudiusz, 32

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów