Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Inskrypcja Juliusza Walensa żyjącego 100 lat

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Inskrypcja Juliusza Walensa żyjącego 100 lat
Inskrypcja Juliusza Walensa żyjącego 100 lat

W Caerleon (zachodnia Walia) w około 1815 roku odkryto niesamowitą rzymską inskrypcję. Wspomina ona niejakiego Juliusza Walensa – legionistę rzymskiego żyjącego 100 lat.

Obiekt datowany jest na I-IV wiek n.e. Inskrypcja na nagrobku głosi: „Duchy zmarłych; Juliusz Walens, weteran Drugiego Legionu Augusta, żył 100 lat; Julia Secundina, jego żona i Juliusz Martinus, jego syn, postawili to [nagrobek]”1.

Przypisy
  1. Własne tłumaczenie.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów