Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Jezus w Panteonie bogów rzymskich?

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Jezus w Panteonie bogów rzymskich?
Jezus w Panteonie bogów rzymskich?

Według chrześcijańskiego historyka z IV wieku n.e. Euzebiusza z Cezarei cesarz Tyberiusz, mimo że był poganinem, na wieść od Poncjusza Piłata o zniknięciu ciała Chrystusa i rzekomym jego zmartwychwstaniu wystosował do senatu rzymskiego sprawę przyjęcia Jezusa do panteonu bogów rzymskich. Senat ponoć odrzucił wniosek, gdyż to nie on wniósł pomysł.

Co więcej Tyberiusz zarządził, że wszelkie atakowanie wyznawców Chrystusa będzie karane śmiercią. Kaligula nie był już tak pozytywnie nastawiony do chrześcijan, a na samego Piłata sprowadził tyle nieszczęść, że ten popełnił samobójstwo.

Źródła wykorzystane
  • Euzebiusz z Cezarei, Historia Kościelna

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów