Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Jezus w Panteonie bogów rzymskich?

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Jezus w Panteonie bogów rzymskich?
Jezus w Panteonie bogów rzymskich?

Według chrześcijańskiego historyka z IV wieku n.e. Euzebiusza z Cezarei cesarz Tyberiusz, mimo że był poganinem, na wieść od Poncjusza Piłata o zniknięciu ciała Chrystusa i rzekomym jego zmartwychwstaniu wystosował do senatu rzymskiego sprawę przyjęcia Jezusa do panteonu bogów rzymskich. Senat ponoć odrzucił wniosek, gdyż to nie on wniósł pomysł.

Co więcej Tyberiusz zarządził, że wszelkie atakowanie wyznawców Chrystusa będzie karane śmiercią. Kaligula nie był już tak pozytywnie nastawiony do chrześcijan, a na samego Piłata sprowadził tyle nieszczęść, że ten popełnił samobójstwo.

Źródła wykorzystane
  • Euzebiusz z Cezarei, Historia Kościelna

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów